Wegański omlet na 3 sposoby

 

Jeśli wydaje Ci się, że rezygnacja ze spożywania jajek musi wiązać się z niejedzeniem „jajecznych” potraw, musimy Ci zdradzić, że z roślin możesz zrobić takie dania, że nie uwierzysz, że kiedyś potrzebne były Ci jajka.
Udowodnimy Ci to dzisiaj, zdradzając trzy sposoby na wegański omlet!
 

Na słodki ząb
 

Aby stworzyć słodki omlet, dodaj tofu naturalne, mleko roślinne lub jogurt sojowy - jak radzi Karol - i banana. Dodatkowo masę możesz przyprawić np. cynamonem, ekstraktem waniliowym, jak zrobiła to Marta w swoim omlecie z karmelizowanymi gruszkami. Nie zapomnij o świeżych owocach albo konfiturze, a jeśli lubisz serki homogenizowane, sprawdź koniecznie ten przepis na serek z tofu. 

 

 

Pożywne śniadanie
 

Oczywiście nie ma sensu ograniczać się tylko do śniadań, bo taki pożywny omlet możesz zjeść o każdej porze dnia, ale rano z pewnością doda Ci energii na dobry start. ErVegan twierdzi, że to najlepszy wegański omlet - znajdziesz w nim tofu, mąkę z ciecierzycy, płatki drożdżowe, pieczarki, a wychodzi idealny, czyli puszysty i wilgotny, ale chrupiący. Polecamy Ci też propozycję Wegan Nerd - ta dziewczyna naprawdę wie, co to znaczy dobre śniadanie na balkonie, a omlet to jego punkt obowiązkowy. Spróbuj koniecznie!
 

 

A co, jeżeli nie mam tofu?
 

Tofu pojawia się w wielu wegańskich przepisach na omlet, ale nie we wszystkich. Jeżeli akurat go nie masz, możesz użyć mąki z ciecierzycy - to pyszny sposób na wysokobiałkowy posiłek. Wypróbuj przepis Idy na cieciorkowy omlet z pieczarkami, a poczujesz siłę prosto ze strączków. Aby Twój omlet miał apetycznie złocisty kolor, dodaj do niego odrobinę zdrowej kurkumy. Uwaga na paznokcie i kuchenne blaty, kurkuma nadaje żółty kolor wszystkiemu, z czym się zetknie ;) Jeżeli zależy Ci na naprawdę puszystym omlecie, dodaj do niego aquafabę, czyli zalewę z puszki po ciecierzycy, tak jak w swoim przepisie radzi Ilona.

 

 

 

@roslinniejemy

wyzwanie@roslinniejemy.org