Roślinne Halloween

 

Halloween, inaczej All Hallows’ Eve, czyli wigilia Wszystkich Świętych. Noc Duchów - mroczny czas i jedyna taka okazja w roku, kiedy można przebrać się za dowolną postać z horroru, ducha, wiedźmę… i possssstraszyć! Nie zapominajmy jednak, że nawet potwory muszą coś jeść! Jakie roślinne przysmaki postawić na stół, aby smakowało zombie czy kościotrupowi?


 

Duchy


 

Duszki z białej czekolady i banana proponuje Smaker, w wersji niskokalorycznej same banany możemy nadziać na patyki i po prostu narysować im oczka czekoladą lub zastąpić je spożywczymi koralikami. Jeśli chcemy postawić na inny owoc: upieczmy chipsy z jabłek (po odcięciu wcześniej kolorowej skórki) i uznajmy, że dziura po gnieździe nasiennym jest otwartą, robiącą “buuuu” buźką. Wzorzec można zobaczyć na stronie Pandy Wandy,  gdzie znajdziemy też straszne smoothie. Świetnym pomysłem jest również wykonanie bezowych duszków - wypiekamy bezy i oczy tworzymy w podobny sposób.

 

 

Groby


 

Deser w kształcie grobu? Żaden problem dla Wszystkiego Słodkiego, Green Mermaid albo Tofu To Mniam! U Pandy Wandy znajdziemy czekoladowy cmentarz, a Eat n’ travel with Ola proponuje grobowe mini-serniczki


 

Wiedźma


 

Popularne palce wiedźmy można przyrządzić na różne sposoby. Na Kuchennym Progu proponuje bezglutenowe paluchy z różnych mąk, mojeGotowanie z bardziej klasycznych składników, natomiast  Eat n’ travel with Ola - bezglutenowe z dżemem malinowym, udającym krew.


 

Wampir


 

Bardzo prosty przepis na drink z krwi wampira proponuje Anna Sudoł. Równie łatwo można przygotować wampirze usta, w których zęby zastępują migdały albo własnoręcznie zrobione pianki marshmallows.

 

 

… a co po wydrążeniu dyni?


 

Po wyżłobieniu halloweenowej dyni pozostaje miąższ, który można wykorzystać na setki sposobów. Może to być krem z dyni, dyniowe bułeczki, sernik lub muffinki dyniowe, na przykład te bezglutenowe z przepisu Eat n’ travel with Ola. Wiele sposobów opisywaliśmy tutaj. Buzię samej dyni możemy zrobić tak, aby wyglądała, jakby wymiotowała: “wymiocinami” może być guacamole, a obok obowiązkowo musi znajdować się miseczka nachosów. Taka dynia na pewno zrobi furorę! 

Źródła zdjęć: 

https://unsplash.com/@callmefred 

Alexander Schimmeck on Unsplash

Jessica Flores on Unsplash

 

 

 

@roslinniejemy

wyzwanie@roslinniejemy.org