Roślinne Wyzwanie dla Zdrowia

 

Czy dieta roślinna jest zdrowa? Jaki jest jej realny wpływ na przebieg chorób cywilizacyjnych? Czy dobrze zbilansowana jest w stanie dostarczyć wszystkich niezbędnych składników? To tylko niektóre z pytań, na które staramy się odpowiedzieć w najnowszej edycji naszego Wyzwania.

 

Kiedy?

 

„Roślinne Wyzwanie dla Zdrowia” wystartowało 1. maja i może z niego skorzystać każda chętna osoba niezależnie od tego, czy jest lekarzem, pacjentem lub dietetykiem! A to wszystko zupełnie za darmo - wystarczy do końca maja zarejestrować się przez formularz na naszej stronie.

 

 

Czym wyróżnia się edycja zdrowotna?

 

Wyjątkowym jest połączenie sił kampanii Roślinniejemy oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia. Współpracujący z nami lekarze i dietetycy pomogli w stworzeniu treści do newsletterów, ułożeniu przykładowych jadłospisów, przeprowadzeniu wydarzeń współtowarzyszących i wiele innych. Każdy, kto zapisze się na wyzwanie - niezależnie czy zrobi to 1., 15. czy 31. maja - przez 31 dni będzie otrzymywał newslettery z ciekawostkami, wskazówkami i praktycznymi poradami dotyczącymi zdrowego odżywiania. Co więcej, będzie także możliwość uczestnictwa w webinarach z naszymi ekspertami. Tak jak w tradycyjnym wyzwaniu, każdy będzie mógł dołączyć do naszej grupy na Facebooku, gdzie bez obaw można zadawać pytania i szukać inspiracji.

 

 

Jaki jest cel?

 

Celem naszego Wyzwania jest pomoc we wprowadzeniu większej ilości roślinnych dań do diety pacjentów w całej Polsce. Chcielibyśmy, aby lekarze i dietetycy w swoich gabinetach promowali dietę roślinną i zachęcali do niej swoich pacjentów, a także uświadamiali, jak ważna jest rola diety w prewencji i leczeniu wielu chorób, takich jak cukrzyca, nadciśnienie, choroba niedokrwienna serca i wiele, wiele innych. 

Pamiętajmy: nie chodzi o to, aby od razu przeprowadzać rewolucję - liczy się każdy mały krok w dobrym kierunku :)

Zachęcamy do zapisów!

 

 

 

@roslinniejemy

wyzwanie@roslinniejemy.org