Roślinne Wyzwanie dla Zdrowia - maj 2022

Sposób odżywiania to jeden z najważniejszych czynników wpływających na zdrowie, samopoczucie, długość oraz jakość życia - Twojego i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że zmieniając swoją dietę, możesz zyskać nawet 13 lat życia? Jak to osiągnąć? Z pomocą przychodzi Roślinne Wyzwanie dla Zdrowia, czyli akcja, która pokaże Ci, jak jeść zdrowo, pysznie i (bardziej) roślinnie.

W maju poprzedniego roku dołączyło do nas ponad 5 000 uczestników. Teraz kolej na Ciebie!


 

Czym jest Roślinne Wyzwanie dla Zdrowia?

To inicjatywa przygotowana przez RoślinnieJemy oraz Polskie Towarzystwo Medycyny Stylu Życia - zespół lekarzy, dietetyków, profesjonalistów ochrony zdrowia i pasjonatów kuchni roślinnej, którzy już po raz drugi połączyli siły po to, aby: 

  • zwiększać świadomość na temat korzyści wynikających z ograniczenia spożycia mięsa i jego przetworów oraz zwiększenia udziału produktów roślinnych w codziennym jadłospisie
  • dzielić się praktycznymi poradami, jak jeść roślinnie, zdrowo i pysznie
  • ułatwiać zmianę nawyków żywieniowych i uroślinniać polskie jadłospisy!

Roślinne Wyzwanie bazuje na 30-dniowym newsletterze, który wprowadza w świat roślinnego odżywiania i pokazuje, że jest to łatwe, zdrowe i pyszne. Dostarczana pigułka wiedzy zawiera w sobie jadłospis, liczne przepisy oraz niezbędne informacje i porady dietetyczne przygotowane we współpracy z wykwalifikowanymi dietetykami. 


 

Dla kogo?

Dla każdego, kto chce zadbać o swoje zdrowie i spróbować diety roślinnej - zapisy ruszyły 1. maja, dlatego nie czekaj i już dziś podejmij Roślinne Wyzwanie dla Zdrowia!

Do udziału szczególnie zachęcamy także profesjonalistów ochrony zdrowia - lekarzy, dietetyków, pielęgniarki, farmaceutów  czy psychologów. Praktyczna wiedza zawarta w Roślinnym Newsletterze oraz bezpłatnym webinarze zaplanowanym na koniec maja pozwoli na wsparcie pacjentów w zmianie nawyków żywieniowych. 


Kliknij i zapisz się już teraz!

 

 

Roślinne Wyzwanie na receptę! 

Nowością tej edycji Roślinnego Wyzwania dla Zdrowia jest towarzysząca jej broszura “Roślinny Starter”. Została ona przygotowana zwłaszcza z myślą o profesjonalistach ochrony zdrowia - jako narzędzie wspierające ich pracę w gabinecie czy przychodni. Broszurę można pobrać w wersji elektronicznej oraz bezpłatnie zamówić egzemplarze drukowane bezpośrednio do gabinetu (opcja dostępna dla lekarzy, dietetyków i innych profesjonalistów ochrony zdrowia TUTAJ). 


 

Dlaczego warto spróbować diety roślinnej?

Dbasz o swoje zdrowie, zmniejszając ryzyko zachorowania:

  • o ponad 60% - na chorobę otyłościową
  • o blisko 50% - na cukrzycę typu 
  • o nawet 50% - na nowotwór jelita grubego
  • o 30% - na choroby układu krążenia, w tym zawał serca i udar
  • o blisko 20% - na wszystkie nowotwory ogółem

Dodatkowo wydłużasz swoje życie nawet o ponad dekadę!

 

Dbasz o planetę i jej mieszkańców

Twoja dieta ma mniejszy ślad węglowy. Sektor żywnościowy odpowiada za blisko 1/3 emisji gazów cieplarnianych, z czego ponad 2/3 związane jest z produkcją żywności pochodzenia zwierzęcego. Utrzymanie obecnej produkcji i spożycia produktów pochodzenia zwierzęcego uniemożliwia zapewnienie wystarczającej ilości żywności dla wszystkich mieszkańców naszej planety.

 

Dbasz o dobrostan zwierząt

Przemysłowy chów zwierząt wiąże się z ich ogromnym cierpieniem. Dodatkowo przyczynia się do rosnącego zagrożenia antybiotykoopornością i skażenia środowiska, np. poprzez zanieczyszczenia wód gruntowych i powietrza odchodami.


 

Jak wziąć udział w Wyzwaniu?

Zapisz się na stronie https://roslinnewyzwanie.pl/dlazdrowia i przez 30 dni zapoznawaj się z newsletterami pełnymi ciekawostek, wskazówek i praktycznych porad dotyczących zdrowego odżywiania. Skorzystaj z darmowego jadłospisu przygotowanego przez dietetyka i pamiętaj, że budowanie nowych nawyków to proces - może wymagać czasu, cierpliwości i wyrozumiałości dla własnego organizmu i jego wieloletnich przyzwyczajeń. Każdy krok się liczy i przybliża Cię do celu, a każda dodatkowa porcja warzyw lub nasion roślin strączkowych na Twoim talerzu to inwestycja w lepsze zdrowie i samopoczucie! 

 

Dołącz do akcji już dziś i zobacz, jakie korzyści zdrowotne możesz czerpać z diety roślinnej! 

 

 

 

@roslinniejemy

wyzwanie@roslinniejemy.org