5 dziennikarzy na diecie roślinnej

 

Dziennikarze na diecie roślinnej to piąty artykuł z serii przedstawiającej sylwetki znanych ludzi, którzy podjęli decyzję o przejściu na dietę roślinną. Może zainspirują i Ciebie? Zapraszamy do lektury!

 

 

Szymon Bujalski

 

Znany również jako Dziennikarz dla Klimatu, w biografii swojego konta na Instagramie opisuje swoją działalność w następujący sposób: Zależy mi. Dlatego piszę o zmianach klimatu, prawach zwierząt, wege, less waste, zrównoważonym rozwoju i wszystkim, co eko. No i że pora się ogarnąć. Zajmuje się dziennikarstwem od 2008 roku, pisze między innymi dla Gazety Wyborczej. Szymon przeszedł na weganizm po siedmiu miesiącach diety wegetariańskiej w ramach wielu innych działań w trosce o dobro naszej Błękitnej planety.

 

 

Chris Hedges

 

Absolwent Uniwersytetu Harvarda, zdobywca Nagrody Pulitzera oraz nagrody organizacji Amnesty International, pisarz, prezbiteriański duchowny. Christopher jest amerykańskim korespondentem wojennym, relacjonował wydarzenia z ponad 50 krajów. Specjalizuje się się w tematyce związanej z Bliskim Wschodem. Najdłuższą współpracę nawiązał z The New York Times, trwała ona bowiem aż 15 lat. Decyzję o przejściu na dietę roślinną podjął w 2014 roku z powodu troski o środowisko.

 

 

Katrina Fox

 

Brytyjska dziennikarka i copywriterka, od 2001 mieszkająca w Sydney. Współpracowała między innymi z magazynem biznesowym Forbes, dla którego pisała na tematy związane z weganizmem i dietą roślinną. Katrina przeszła na weganizm w 1996 roku dzięki swojej szkolnej nauczycielce, która wyjaśniła jej, na ile różnych i okrutnych sposobów zwierzęta są wykorzystywane przez człowieka. Była ścigana przez policję podczas demonstracji przeciwko hodowaniu kociąt do wiwisekcji. Obecnie specjalizuje się w stylu życia i stylu prowadzenia biznesu opartych na diecie roślinnej. Założyła firmę konsultingową Vegan Business Media, która ma pomagać prowadzić etyczny biznes. 

 

 

Wendy Turner Webster

 

Brytyjska dziennikarka, prezenterka telewizyjna i aktywistka pro-zwierzęca. Zaczęła karierę w Signal Radio, pisała dla różnych magazynów, mówiła o sporcie i modzie. Współpracowała z BBC, a dla Channel 4 prowadziła programy o zwierzętach (Absolutely Animals, Pet Rescue). Jest patronką licznych organizacji promujących dietę roślinną i pomagających zapobiegać okrucieństwu wobec zwierząt, między innymi: The Vegan Society, The Vegetarian Society, Viva!.

 

 

Meredith Vieira

 

Amerykańska dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Rozpoznawalność zyskała dzięki współpracy ze stacją CBS. Przez lata prowadziła i współtworzyła liczne programy telewizyjne, ale w Stanach najbardziej znana jest z moderowania amerykańskiego talk-show stacji ABC The View oraz prowadzenia programu Milionerzy (Who Wants to Be a Millionaire). Przez dwa lata prowadziła także swój własny program The Meredith Vieira Show, obecnie jest między innymi korespondentką specjalną NBC News. Meredith przeszła na weganizm w roku 2012 z powodów etycznych. Miesiąc wcześniej gościła w programie Ellen Degeneres The Ellen Show, gdzie wyraziła swoją obawę, że nie będzie w stanie tego zrobić. Krótko później otrzymała wsparcie od organizacji PETA, dzięki której zdecydowała się na ten krok.
 

Źródła zdjęć:

https://www.amazon.com/Katrina-Fox/e/B015B081EU%3Fref=dbs_a_mng_rwt_scns_share

https://www.eprawda.pl/wywiad-ekologiczny/

https://billmoyers.com/guest/chris-hedges/

https://vegconomist.com/interviews/katrina-fox-media-are-hungry-for-stories-or-articles-with-a-vegan-angle/

https://www.veggievision.tv/vegan-tv-presenter-and-passionate-vegan-advocate-wendy-turner-webster-tells-us-about-her-vegan-christmas/

https://deadline.com/2018/03/meredith-vieira-the-great-american-read-pbs-1202354511/ 

 

 

@roslinniejemy

wyzwanie@roslinniejemy.org